Zdrowe odżywianie wspomaga osiąganie sukcesu

admin Październik 11, 2018 0
Zdrowe odżywianie wspomaga osiąganie sukcesu

Nie tylko sportowcy muszą dbać o zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną. Zarówno mięśnie jak i mózg wymagają odpowiedniego dotlenienia oraz dobrego pożywienia, aby prawidłowo funkcjonować. Natomiast wspierając swoje ciało wyselekcjonowanym, zaplanowanym pożywieniem o odpowiednim stosunku wartości odżywczych człowiek może osiągnąć o wiele wyższy poziom niż tylko prawidłowe funkcjonowanie.

Jak zdrowe odżywianie przekłada się na sukces w biznesie?

Aby osiągnąć sukces w biznesie trzeba pracować na najwyższych obrotach, korzystać z każdej możliwości, ale żeby to zrobić, trzeba je zauważać. Zmęczony człowiek ma to widzenie bardzo ograniczone. Zdrowe odżywianie ma bardzo duży wpływ na nasz stan psychofizyczny. Źle jedząc, bez żadnych aktywności fizycznych, nie wysypiając się jesteśmy dużo bardziej podatni na stres i zmęczenie. Bardzo dobrze działa bieg lub nawet spacer z rana, aby się dotlenić i przemyśleć na spokojnie plan całego dnia. Najważniejsze jednak jest zdrowe odżywianie. Trzeba zachować przede wszystkim odpowiedni bilans wartości odżywczych, czyli białka, tłuszczu i węglowodanów. Dieta bogata w białko i tłuszcz, a małą ilość węglowodanów, jest najlepsza dla jasnego widzenia. Warto te węglowodany, a przynajmniej te szkodliwe, ograniczać. Dobre cukry to pełnoziarniste pieczywo, owsianka, wszelkie kasze, rośliny strączkowe. Co należy do złych każdy wie – cukier, alkohol, wszelkie słodkości, którym tak ciężko się oprzeć, ale także chociażby białe pieczywo. Także nie wszystkie tłuszcze są zdrowe, najlepsze są te z ryb, orzechów i wszelkich nasion, oliwy z oliwek.

Należy pamiętać, że ciało jest jak maszyna. Do nowoczesnego diesla nie wlewamy zużytego oleju po frytkach z tego samego powodu, dla którego musimy dbać o to, żeby to co jemy, było jak najlepsze dla naszego organizmu. Człowiek sukcesu to taki, który jest wypoczęty i ma jasny, bystry umysł, odporny na stres i wyzwania.

Czym jest ketoza? Jak o nią zadbać? Dowiedz się więcej.

Leave A Response »