Odżywi rekomendowane dla piłkarzy. Jakie witaminy są najlepsze dla piłkarzy?

admin Październik 12, 2018 0
Odżywi rekomendowane dla piłkarzy. Jakie witaminy są najlepsze dla piłkarzy?

Piłka nożna jest niewątpliwie bardzo wymagającą dyscypliną sportu. Trzeba wylać hektolitry potu na treningach, włożyć mnóstwo energii na meczach, jednak i tak nigdy nie mamy gwarancji, że osiągniemy sukces. By dać sobie szansę warto zapoznać się z możliwościami, jakie daje nam współczesna medycyna w zakresie suplementacji i sprawdzić, jakie odżywki rekomendowane dla piłkarzy są dostępne na rynku.

Jakie witaminy są najlepsze dla piłkarzy? Na pewno jedną z najczęściej wymienianych jest kreatyna, dzięki której można w krótkim okresie zbudować masę, szybkość i siłę mięśniową, które są niezwykle istotne w sporcie. Działa ona w ten sposób, iż utrzymuje wewnątrzkomórkowy poziom trifosforanu adenozyny (ATP), a popyt mięśni na energię pokrywa poprzez przesyłanie swojej cząsteczki difosforanu adenozyny (ADP) do ATP. Stosowanie cieszących się największym uznaniem form kreatyny nie prowadzi do żadnych skutków ubocznych. Dzięki kreatynie możemy więc trenować dłużej, zachowując większą wydajność. Bez wątpienia jednym z suplementów cieszącym się dużym wzięciem wśród kopiących piłkę jest kofeina. Udowodniono naukowo jej wpływ na kondycję, wydajność, a także oczywiście pobudzenie, co może prowadzić do zwiększonej precyzji oraz skupienia na wykonywanym zadaniu.

Trzecim z suplementów, które mogą okazać się bardzo pomocne dla piłkarzy jest beta-alanina. Pozwala ona na zmniejszenie zmęczenia spowodowanego wysiłkiem, dzięki czemu już w ciągu czterech tygodni sportowiec może znacznie poprawić swoją wydolność. Beta-alanina funkcjonuje poprzez zwiększanie objętości karnozyny domięśniowej, w związku z czym mięśnie zyskują zwiększone zdolności buforowana, a wyniki sportowe poprawiają się w szczególności podczas krótkich wysiłków, od minuty do trzech.

Podsumowując, na rynku mamy kilka form legalnego wspomagania się w poprawie swoich osiągów piłkarskich. Warto z nich korzystać i testować ich działanie na własnym organizmie, bowiem tylko my jesteśmy w stanie ocenić, na ile są one w stanie nam pomóc.

Więcej na temat witamin znajdziesz na serwisie branżowym o nazwie cheers.

Leave A Response »