Goblin Keeper

admin Luty 6, 2015 0
Goblin Keeper

Jeśli masz dosyć większości gier przeglądarkowych, w których często powtarza się podobna tematyka, wybór Goblin Keeper, będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. W tej niepozornej gierce wcielasz się bowiem w … czyste ZŁO we własnej postaci. Brzmi ciekawie ? 😉

Zagraj w grę teraz!

Gra strategiczna Goblin Keeper bazuje na podziemnym świecie pełnym mroku, w którym co dzień knute są plany związane z zawładnięciem światem ”na górze”.

Gra zaczyna się bardzo niepozornie – naszym jedynym wyposażeniem jest jeden goblin i kawałek ziemi otoczony wrzącą lawą – takie małe piekiełko. Gobliny są bardzo ważne, ponieważ odgrywają w grze niemal kluczową rolę – dzięki nim powstaje gospodarka – zbierają surowce i wykorzystują je do budowy kolejnych elementów naszego mocarstwa. Wraz z początkiem gry wyświetla się samouczek, który ukaże wszystkie najważniejsze opcje.

Pierwsze, najważniejsze inwestycje w grze to postawienie spiżarni, oraz miejsca do spania. Wszystko to ma na celu zwabienie do naszej krainy rożnych potworów i zachęcenie ich do zasiedlenia się na tym terenie. Kiedy już nam się to uda, konieczne jest stworzenie ”speluny”, która będzie miejscem spotkań i rozrywki naszych gości. Za spełnienie każdego z zadań dostajemy surowce potrzebne do dalszego działania. Oprócz goblinów, w grze występują orki, ogry, czarnoksiężnicy, czy ogromne i przerażające balrogi. Postaci te podzielone są na kilka rodzajów, według pełnionych przez siebie funkcji. Balrogi i mroczne elfy specjalizują się w zadawaniu obrażeń przeciwnikowi, z kolei ogry i orkowie pełnią raczej rolę obronną.

Podobne jak w innych strategicznych grach przeglądarkowych, tak i w Goblin Keeper, do rozgrywki możemy zapraszać znajomych ,którzy pomagają nam w produkcji surowców w kopalniach. Poza tym, bardzo ważne jest , abyśmy dbali o rozwój naszych postaci. Dla przykładu, aby czarnoksiężnicy przynosili nam korzyści w postaci nowych czarów technologii, muszą mieć zapewnione miejsce do spania, oraz odpowiednio dużą pracownię – bibliotekę.

Gra nie bez powodu ma status bardzo ciekawej – z pewnością wyróżnia się na tle innych strategii. Do tego jest w całości po polsku.

Zagraj w grę teraz!


Procesor: Intel lub AMD 2.0 GHz
Pamięć RAM: 512 MB
Karta graficzna: Zgodna z DirectX 9 z 256 MB RAM
System: Windows XP lub nowszy
Wolne miejsce na dysku: 200 MB

Zagraj w grę teraz!

Leave A Response »